Greckie wyspy na rejs

Greckie Wyspy na rejs

Grecja to nie tylko wspaniały kraj ulokowany na kontynencie, lecz także magiczne wyspy. Rejs, który umożliwia zobaczenie tych perełek to przygoda, na którą koniecznie trzeba się wybrać. Dlaczego? Bowiem pozwala ona na zwiedzenie o wiele większej ilości niezwykłych greckich zakątków, poznanie najpiękniejszych wysp i ich wyjątkowej atmosfery. A poza tym sama podróż zostaje na długo w pamięci.

Które greckie wyspy zobaczyć podczas rejsu?

Jedną z wysp, która zachęca swoim pięknem i jest niewątpliwym ,,must see” jeśli chodzi o greckie perełki to oczywiście Korfu. Jest najbardziej zielona z całego archipelagu Hellady, a poza tym kusi takimi zabytkami jak miasto o tej samej nazwie ze świątynią Artemidy, Muzeum Archeologiczne czy niezwykła Paleokastritsa znajdującą się na wschodnim wybrzeżu.

Równie czarującą wyspą jest także Zakynthos, a to przez wzgląd na boskie plaże, a zwłaszcza jedną, najdłuższą piaszczystą plażę całego Morza Śródziemnego. Tutaj składają swoje jaja żółwie morskie, które są objęte ochroną. Poza tym Zakynthos to także plaża Wraku, czy inaczej Plaża Navagio. Urok tego zakątka jest niesamowity, podobnie jak znajdujących się na wyspie Błękitnych Jaskiń.

Warto także odwiedzić tajemniczą Santorini. Niektórzy nazywają ją bowiem najpiękniejszą wyspą świata, która jest też wizytówką Grecji. Tylko tutaj można podziwiać białe kościółki z błękitnymi kopułami oraz miasteczka zawieszone na skale. To wyspa ulokowana na wulkanie z ogromnymi klifami i niezapomnianą atmosferą. Będąc tu koniecznie trzeba zobaczyć zachód słońca, który najbardziej zjawiskowo prezentuje się w miasteczku Oia.

Oprócz tych niesamowitych greckich perełek koniecznie trzeba też odwiedzić słynne Rodos, czy zatrzymać się na Kos. Pełna niezwykłej architektury i historii jest także Kreta, jednakże warto tutaj zawitać poza sezonem, by móc spokojnie zobaczyć najsłynniejsze zakątki tej części świata.

Jak widać rejs po wyspach greckich może być niezapomnianą przygodą umożliwiającą zobaczenie wielu wyjątkowych miejsc niemal jednocześnie. Dzięki przemieszczaniu się statkiem bowiem staje się to łatwiejsze i przyjemniejsze. Jest wpisane w daną wyprawę i może dać ogrom radości.