Nowa Kaledonia

Nowa Kaledonia

Nowa Kaledonia to niezwykłe miejsce, które jeszcze wciąż nie zostało odkryte przez masową turystykę. To małe wysepki ulokowane niedaleko Nowej Zelandii i Australii na Ocenie Spokojnym, które kuszą swoim pięknem. Na podróżników czeka tutaj niewątpliwy raj – szmaragdowa woda, egzotyczna roślinność, idealna warunki do uprawiania sportów wodnych oraz mnóstwo słońca i boskich plaż.

Atrakcje wysp, które warto zobaczyć podczas rejsu

Wspaniałym pomysłem na odwiedzenie i zobaczenie Nowej Kaledonii jest rejs po poszczególnych wyspach. Znajduje się ona w strefie klimatu równikowego-wilgotnego i panują tu dwie pory roku – pora umiarkowana oraz gorąca (od listopada aż do kwietnia). Najcieplej jest tutaj w styczniu, bo 27 stopni Celsjusza, a najchłodniej w lipcu – 22 stopnie.

Główną wyspą jest Gran Terre, która ma 350 kilometrów długości , a stolicą miasto Noumea. Można tutaj spróbować wspinaczki, trekkingu po górach czy rajdu samochodami terenowymi, które prowadzą poprzez lasy tropikalne. Mimo tego, że miejsce to słynie ze swojego piękna i malowniczości można tutaj także zwiedzić ruiny więzienia dla francuskich kryminalistów.

Kolejne wyspy są nieco mniejsze, a głównymi atrakcjami są tu niewątpliwie sporty wodne. Nowa Katalonia jest rajem dla miłośników kitesurfingu, czyli windsurfingu z latawcem. Najprzyjemniej uprawia się ten sport w Anse Vata Bay, jeśli lubi się mocne wrażenia i wysokie fale lub też w Sainte-Marie, gdy jest się dopiero początkującym w tej dziedzinie sportu.

Zatrzymując się na poszczególnych wyspach warto także skusić się na nurkowanie. Lazurowe wody owego zakątka świata zachęcają do tego całkiem skutecznie. Wystarczy bowiem zanurzyć się zaledwie na trzy lub cztery metry, by się zachwycić. Czeka tutaj bowiem chociażby największa na całym świecie rafa koralowa. Ma ona długość aż 1700 kilometrów!

Rejs po Nowej Katalonii to genialny pomysł na niezapomniane wakacje. Można wtedy naprawdę wiele zobaczyć i doświadczyć. Nie tylko na lądzie, ale i pod wodą. Tutejsza rafa koralowa została uznana za park morski i wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO, a plaże i możliwości uprawiania sportów wodnych są naprawdę na wysokim poziomie. Można się tu łatwo zachwycić i na długo w tym zachwycie pozostać.