Wakacje na statku

na-statku3
 
Choć rejsy to stosunkowo nowy pomysł na wymarzone wakacje i kojarzą się z luksusem, a co za tym idzie, również z wielkim wydatkiem to jednak nie jest to żelazna zasada na udany wypoczynek. Można bowiem znaleźć rejs na każdą kieszeń, w bardzo atrakcyjnej cenie.

Warto poszukać ofert Last Minute, First Minute, czy skorzystać z promocji, tak by móc cieszyć się ogromem atrakcji bez zmartwieć o bankructwo. Warto także pamiętać, że dzieci nawet do 17 roku życia mogą w niektórych liniach płynąć gratis, bądź też płacą jedynie opłaty portowe.

Wyżywienie jest w cenie, co jest dodatkowym atutem takiego podróżowania. Na statkach nierzadko można odnaleźć najlepszych szefów kuchni, którzy oferują wyśmienite dania. Jedzenie jest pyszne, świeże i można się nim delektować podziwiając morskie tonie.

Oprócz wyżywienia w cenie znajduje się serwis bagażowy i kabinowy, udział w imprezach, które organizowane są na statku czy korzystanie z urządzeń rekreacyjnych. Do ceny jednak trzeba doliczyć opłaty portowe, podatki a także napiwki dla załogi. Warto też pamiętać, by planować rejs poza sezonem i wybierać wewnętrzną, tańszą kabinę, oczywiście jeżeli chce się zaoszczędzić.

Wakacje na statku to także idealna okazja, by w czasie jednego rejsu zobaczyć parę miejsc. Dla miłośników zwiedzania to bardzo dobra informacja, bo na pewno ujrzą o wiele więcej aniżeli zatrzymując się w hotelu. Rejs umożliwia dotarcie chociażby do takich krajów jak Turcja, Grecja czy Egipt w ciągu jednej podróży. Ponadto pomiędzy zwiedzaniem można wspaniale bawić się korzystając z przeróżnych atrakcji na statku, nie ma więc czasu na nudę i wyczekiwanie aż dotrze się w końcu na miejsce.

Będąc na statku nie trzeba o nic się martwić. Profesjonalna obsługa dba o wszystko, czy chodzi o dobre samopoczucie pasażerów, czy też opiekę nad ich dziećmi, a także rzecz jasna o czystość, jedzenie i ogólne zadowolenie każdego z wsiadających na statek. Kabiny są sprzątane dwa razy dziennie, a uśmiechnięci kelnerzy podają wspaniałe posiłki – czego jeszcze można pragnąć od obsługi?

Na wielkich wycieczkowcach czekają różnorakie atrakcje. Można tu zagrać w kręgle, koszykówkę, czy spróbować jak działają symulatory formuły 1. Baseny, siłownie, mini golf, ściana wspinaczkowa, a czasem nawet lodowisko – znajduje się tu wszystko, czego tylko można zapragnąć.