Rejs po Nilu

Zwiedzanie Egiptu podczas rejsu po Nilu

Zwiedzanie może wyglądać niezwykle różnorodnie. Jednym z bardziej oryginalnych sposobów na podróż jest niewątpliwie rejs, a jeśli dodatkowo będzie to rejs po Nilu, wtedy można być pewnym, że będzie to niezapomniana przygoda. Najczęściej taka wycieczka to możliwość udania się w przeróżne tajemnicze zakątki Egiptu mając do dyspozycji luksusowy statek i niezwykłą perspektywę.

Co zobaczymy w egipskiej części Nilu?

Rejs po Nilu to przede wszystkim genialny sposób na to, by podziwiać egzotyczne widoki i przepiękne krajobrazy. Dodatkowym atutem takiego przemieszczania się jest możliwość dostania się do najwspanialszych budowli Egiptu. Budowano je bowiem zawsze blisko rzeki. Ona dawała życie.

W czasie takiego rejsu można chociażby zatrzymać się w zakątkach, w których znajdują się największe muzea świata, czyli Luksor oraz Karnaku. Muzea te znajdują się na otwartym powietrzu. Kolejnymi atrakcjami będą niewątpliwie świątynie Deir el-Bahari oraz świątynie Izydy i Horusa.

Świetnym pomysłem na pewno okaże się zatrzymanie się choć na chwilę w Abu Simbel. Miejsce to jest pozostałością po potędze Ramzesa II, które zachwyca do dzisiaj. Nie można zapomnieć również o niezwykle popularnej Dolinie Królów czy sanktuarium i grobowcu królowej Hatszepsut.

Rejs po Nilu daje też niezwykłą możliwość zwiedzania takich artefaktów jak piramidy Cheopsa, Mykerinosa czy Chefrena. Na turystów czeka także majestatyczny i wielkich rozmiarów Sfinks oraz wiele świątyń takich jak Kom Ombo czy Edfu.

Zatrzymując się w poszczególnych zakątkach Egiptu ma się dodatkowo możliwość skorzystania z atrakcji, które dostępne są na miejscu. Mowa tu chociażby o podróż łodzią podwodna po wielobarwnych głębinach Morza Czerwonego czy lot balonem unoszącym się nad zachodnim brzegiem wspaniałego Luksoru.

Rejs po Nilu to genialny pomysł na udane wakacje, czy wyjazd. Można liczyć nie tylko na odwiedzenie wielu perełek Egiptu, ale i cieszyć się wszystkimi udogodnieniami, które czekają na statku. Dzięki temu cała wyprawa jawi się niczym wymarzone wczasy, pełne atrakcji, zabytków, tajemniczych zakątków i możliwości aktywnego spędzania czasu. Warto choć raz w życiu wybrać rejs i dać się zauroczyć tej formie podróżowania.