Wyspy Kanaryjskie

Wyspy Kanaryjskie - Fuerteventura

Szczyt sezonu rejsów wycieczkowych po Wyspach Kanaryjskich trwa zazwyczaj od maja do września, gdy na wodną wyprawę wybiera się bardzo dużo turystów zarówno europejskich, jak i amerykańskich. Zaletą wykupienia biletu w tym okresie jest poznanie wielu ludzi różnych narodowości oraz liczne atrakcje dla dzieci.

Niestety ceny rejsów w tym okresie są dość wysokie, słupek rtęci gwałtownie skacze w górę, a osoby preferujące ciszę mogą odczuwać dyskomfort wśród tłumu turystów. Rejsy odbywają się przez cały rok, także w okresie od października do kwietnia, jednak osób podróżujących na statku jest wtedy niewiele. Korzyścią płynącą z zarezerwowania rejsu w tym terminie jest łagodna temperatura oraz niskie ceny. Na rynku znaleźć można liczne oferty rejsów po Wyspach Kanaryjskich jednak rozpoczynają się one najczęściej w porcie na jednej z wysp.

Na Wyspy należy uprzednio zarezerwować sobie bilet. Niektóre statki wypływają również z włoskiej Savony i oferują podróż po Morzu Śródziemnym do Marsylii, Barcelony, przez Malagę aż do Wysp Kanaryjskich (Funchal, Santa Cruz de Tenerife oraz Arrecife).

Podczas wycieczki po archipelagu zobaczyć można zazwyczaj: Teneryfę, Fuerteventurę, Lanzarote i Gran Canarię. Istnieje także możliwość wykupienia rejsu, podczas którego dopłynie się do nieco mniejszych, lecz równie malowniczych i zapierających dech w piersiach: La Gomery, La Palmy i El Hierro.

Niektóre z opcji zawierają możliwość zwiedzenia Parku Narodowego Teide na Teneryfie, a także stolicy wyspy Santa Cruz. Wycieczki zatrzymujące się na Gomerze oferują zaś zobaczenie przepięknej zabytkowej stolicy wyspy – miasta San Sebastian, gdzie zlokalizowany jest dom Krzysztofa Kolumba. Na Gran Canarii można natomiast zażyć słonecznych kąpieli w kurorcie Puerto Rico, bądź też ujrzeć bajkową Cueva Pintada, czyli Malowaną Jaskinię. Niektóre rejsy wypływają również z hiszpańskiego miasta El Puerte de Santa María i oferują wycieczkę do miasta Arrecife na Lanzarote oraz Las Palmas de Gran Canaria.