Riwiera Włoska

Portovenere na Włoskiej Riwierze

Rejs luksusowym statkiem po regionie Włoskiej Riwiery to sposób na oryginalne i niezapomniane wakacje. Niewątpliwie rejon ten pełen jest niespodzianek, pięknych zakątków i pysznej kuchni. Warto choć raz w życiu dać się ponieść magii i przygodzie i wsiąść w rejs, który ukaże Włochy z zupełnie nowej perspektywy.

Co warto zobaczyć podczas rejsu po Włoskiej Riwierze?

Przede wszystkim jedno z najpiękniejszych miejsc całej Riwiery Włoskiej, czyli Portovenere. To bajeczna miejscowość, którą otaczają urzekające wysepki. Warto także zwiedzić Cinque Terre. Oba te miejsce zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.

Włoska Riwiera to prawie 300 kilometrów wybrzeża, więc na pewno oczarują tutejsze plaże, czy malownicze klify. Inna jej nazwa to Liguria, która kusi także, schodzącymi łagodnie w głąb morza, górami. Warto tu również, prócz zachwycania się naturą, zwiedzić takie historyczne miejsca jak; Abbazia di San Fruttuoso, Santuario di Montallegro czy Museo di Palazzo Reale. Czy też wybrać się na długi spacer po Passeggiata Anita Garibaldi a Nervi lub Centro Storico di Cervo.

Jak widać rejs luksusowym statkiem po Włoskiej Riwierze to nie tylko atrakcje czekające w czasie podróży, ale i mnóstwo ciekawych zakątków czekających po zacumowaniu. W zależności od upodobań – każdy znajdzie tu miejsce idealne dla siebie. Pomniki, historyczne tereny spacerowe, wieże widokowe czy parki – wybór jest naprawdę szeroki.