Norweskie Fiordy

norwegia

Fiordy Norweskie przyciągają tym, iż są majestatyczne, otoczone nagimi klifami. Ponadto fascynują tutejsze wodospady. Warto wybrać się w ten rejon świata latem, bowiem zimą są raczej surowe i przypominają pustkowie. Sezon rejsów trwa od czerwca do sierpnia, jest więc raczej krótki, jednakże właśnie wtedy można podziwiać „białe noce”, a pogoda jest idealna na urlop.

Na statku można korzystać ze wszystkich udogodnień i dostać się w miejsca, do których naprawdę trudno dotrzeć. Fiordy Norweskie oferują zapierające dech w piersiach krajobrazy, są tu malownicze zatoczki wśród postrzępionych zboczy, pełnych skał i cudowna przyroda.

Będąc w tym rejonie świata koniecznie trzeba zobaczyć najdłuższy norweski fiord – Sognefjord. Ma on ponad 200 kilometrów, a w jego sąsiedztwie można podziwiać przepiękne górskie szczyty i niezwykłe wodospady.

Za stolicę fiordów uważa się miasto Bergen. Warto tu zobaczyć portową dzielnicę Bryggen, zajrzeć na targ rybny i skosztować pysznych i świeżych owoców morza. W północnej Norwegii czeka zaś na odkrycie miasto Tromso, które jest często początkiem do wypraw polarnych. Posiada ono niezwykłe Planetarium Zorzy Polarnej, drewnianą XIX-wieczną katedrę, klasztor Sióstr Karmelitanek Bosych oraz muzeum polarnictwa. Podczas rejsu można dotrzeć również na sam skraj kontynentu, czyli Przylądek Północy. Stąd właśnie zaskoczy i niewątpliwie zauroczy turystów widok na Ocean Arktyczny.