Morze Śródziemne

morze-srodziemne

Częstym kierunkiem rejsów jest Morze Śródziemne oraz tereny Starego Kontynentu. Warto wybrać się do Hiszpanii czy Francji i zobaczyć cuda jakie skrywają te kraje. Inne często odwiedzane państwa to Malta, Sardynia, Korsyka, Włochy, Tunezja czy Portugalia, a w każdym z nich odmienne atrakcje i wspaniałe zabytki.

Morze Śródziemne kusi słońcem, długim sezonem i mnogością atrakcji. Typowe okrężne 7-dniowe rejsy rozpoczynają się w Savonie, Genui, Barcelonie lub w Wenecji. Czasem jednak zdarza się, że inne miasto jest początkowym, na przykład Civitavecchia, która znajduje się obok Rzymu.

Wenecja to miasto, które samo w sobie warte jest, by pozostać tu dłużej. Można więc zwiedzić ją przed lub po rejsie. Późniejszym portem jest zazwyczaj port Adriatyku – może to być Kotor, Bari, Split lub Dubrownik, greckie wyspy – Rodos, Santorini, Mykonos czy też Korfu, a także Stambuł lub Ateny.

Trasa zachodnia to natomiast Barcelona oraz jedna z wysp archipelagu Balearów. Późniejsze porty znajdują się w Afryce ( na przykład Tunis ), a potem kolejne to Sycylia, Malta, Sardynia lub Korsyka. Z większych miast rejsy obejmują Niceę, Walencję czy Marsylię. Zwiedzić zaś można również Pizę czy Florencję ( gdy postój ma miejsce w Livorno ) oraz Monte Carlo i Monaco.