Karaiby

karaiby3

Jednym z chętniej wybieranych kierunków na turystyczne rejsy statkami są Karaiby. Sezon wycieczkowy trwa od listopada do kwietnia, wtedy bowiem kończy się czas huraganów, który trwa od lipca do listopada właśnie, i okres pory deszczowej ( maj – czerwiec, wrzesień – październik ). Jednakże nie brakuje osób, których to nie odstrasza i odwiedzają ten zakątek ziemi o każdej porze roku.

Rejsy na Karaiby to także okazja do spróbowania wielu atrakcji niedostępnych nigdzie indziej. Można tu bowiem popływać z żółwiami morskimi na Barbados, nurkować na najbardziej urzekających rafach koralowych czy też jeździć konno na plażach Cabo San Lucas. Warto również wybrać się na wycieczkę w głąb niesamowitej dżungli i zobaczyć, jakie ukrywa tajemnice.

W czasie karaibskich rejsów można liczyć na możliwość uprawiania sportów wodnych, plażowanie oraz zwiedzanie. Czekają tu bowiem chociażby takie zabytki jak legendarne ruiny Majów Tulum w Cozumel. Nic nie równia się także takiej atrakcji jak kąpiel w wodospadzie rzeki Dunn w Ocho Rios na Jamajce.